BİLET İŞLEMLERİ

Bilet İptali ve Degisiklik

Bilet iptali ve değişikliği ile ilgili Karayolu Taşıma Kanunu 38/9 maddesi gereği; otobüs hareket saatinin 24 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda bilet ücretinin tamamını iade etmek, otobüs hareket saatinden 12 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda ise 6 ay geçerli açık bilet düzenlemek zorundadır.

Bilet iptali ve değişikliği ile ilgili işlemlerinizi bilet satış noktaları ve online işlemlerden gerçekleştirebilirsiniz.

Çocuk ve Engelli Bileti

Yolcularımızın biletlerini alırken ilgili durumunu gösteren bir kimlik veya belgeyi bilet satış ofisimizdeki personelimize ibraz etmeleri yeterli olacaktır.

Ancak internet üzerinden çocuk-engelli indirimli biletlerin satışı veya rezervasyonu yapılmamaktadır. İndirimli biletler sadece bilet satış ofislerimizden temin edilebilmektedir.

Kanun gereği çocuk-engelli yolcularımız için kimlik göstermek şartı ile tarife bedeli üzerinden 6-12 yaş çocuklar ve yaş şartı aranmaksızın % 40 ve üstünde engelliler için bilet ücreti %30 indirimli düzenlenir.

Araç Arıza

Seferlerimizde, tur düzenimizde değişiklik hakkımızın mevcut olduğunu ve bu gibi anlık değişikliklerin çoğunlukla hiçbir sebeplerden kaynaklı arıza, yol şartları v.b gibi şartı güvenliğinde engel teşkil eden durumlarda nadiren ve zorunlu olarak yapıldığını belirtmek isteriz.